تور ماسوله

0

قیمت تور ماسوله

اگر قصد دارید به ماسوله سفر کنید و به دنبال قیمت تور ماسوله هستید،میتوانید در اینجا لیست قیمت تورهای ماسوله را مشاهده کرده و با توجه به تاریخ مورد نظر،رزرو خود را انجام دهید.در صورت هرگونه سوال میتوانید با کارشناسان ما در تورهلدینگ در تماس باشید.

ماسوله و زیبایی های آن را بیشتر بشناسید

جایی که سقف ها و خیابان ها یکی می شوند؛ روستای تاریخی ماسوله در ایران.روستای تاریخی ۱۶۰۰ سال پس از میلاد مسیح ، در فاصله بیش از ۱۰۰۰ متر بر فراز آب‌های آزاد در کوهپایه های البرز در استان گیلان،در شمال ایران ساخته شد. سازه های این روستا به رنگ اخرایی زیبایی هستند که از دل کوه بیرون آمدند و همین موقعیت مکانی ساختار خاصی را ایجاد کرده است: خانه های این روستا به همدیگر متصل است و گاهی اوقات حتی سقف خانه زیرین خیابان خانه های بالایی را تشکیل داده است.

[fvplayer id=”8″]

بخش تاریخی روستای ماسوله در ۶ کیلومتر ی شهر ماسوله جدید قرار گرفته است. استان گیلان در جاده ابریشم قرار دارد و این روستا قبلاً با نام خرتاب و یا ما سالار شناخته می شد. این روستا در کنار یک معدن آهن ساخته شد و خیلی زود مرکز بازرگانی صنعت آهن شناخته شد. بر اساس کتب تاریخی جابجایی معادن آهن باعث چندین حادثه غیرمترقبه مانند یک اپیدمی مرگبار و همچنین یک زلزله وحشتناک شد. قسمت قدیمی ماسوله با نام کهنه ماسوله منطقه تاریخی است که کاملاً از سنگهای تراشیده شده ساخته شده است و شما می توانید تفاوت آن را با نقاط جدید این منطقه احساس کنید.

تصویری زیبا از غروب آفتاب در ماسوله

با توجه به موقعیت آب و هوایی، ارتفاع و مکانی که این سازه ها واقع شدند واقعاً نمی شود انتظار سازه‌های ایده آل را داشت. اما ساختن این خانه ها در ارتفاع پایین تر آنها را در خطر گرفتار شدن در سیلاب ها قرار می داد و زمستان های ایران برای زندگی در چنین مکانی بسیار سخت بود. در مکان کنونی ماسوله این روزها بیشترین آفتاب کوهستان گرمترین آب و هوا و همچنین حفاظت در برابر بلایای طبیعی وجود دارد.

در اینجا طبیعت معماری و فرهنگ در کنار هم درخشیده اند. این روستا توسط معماران حرفه ای ساخته نشده است بلکه به دست مردم محلی بنا شده است. مانند تمام معماری های بومی قصه هوشمندانه نسبت به محیط اطراف آب و هوا و موقعیت مکانی وجود داشته است همچنین آنها با استفاده از سنت ها و مواد اولیه که در دسترس داشتند این بناها را ساختند.در تور ماسوله خواهید دید که خانه های این منطقه با استفاده از اهنگ چوب و کاهگل ساخته شده‌اند و همه آنها بر شیب ۶۰ درجه واقع شدند.با استفاده از فوندانسیون سنگی طبیعی وجود دیواری از کوه یا همان کوه دیوار که در پشت هر یک از این بنا ها قرار دارد این روستا کاملا ضد زلزله میباشد.

تصویری از خانه های ماسوله

طبق تجارت سنتی پیشینیان بازار در قلب روستا قرار دارد. چندین نوع صنایع دستی در این منطقه به فروش میرسد ولی جدا است.هنرمندانی که صنایع دستی تولید می کنند و محلی ها یا توریست ها می فروشند این صنایع دستی به نوعی با این روستا پیوند دارد مخصوصاً هنر گره چینی که یک نوع کار با چوب سنتی میباشد. شما می توانید در تور ماسوله خانه هایی را ببینید که در پنجره های آنها از همین هنر استفاده شده است.

صنایع دستی ماسوله در تور ماسوله

فوق العاده ترین چیزی که در تور ماسوله میبینید استفاده جالب آن ها از فضاهای عمومی است بدون هیچ مرز مشخصی تمام سقف خانه ها به عنوان حیاط، باغ و یا مکان های عمومی برای خانه های بالاتر محسوب می‌شوند. علاوه بر آن پله ها، خیابان های باریک و کوچه هایی در این روستا وجود دارد که همه جا را به عنوان یک فضای عمومی چند طبقه که همه مردم منطقه از آن استفاده می کنند تبدیل کرده است. تمامی پله های این روستا دارای سطح شیب دار هم هستند ولی فقط برای چرخ ها و گالری هایی که این مردم برای جابه جایی کالاها و مواد خوراکی استفاده می کنند. به علت نوع ساختار این روستا ورود ماشین ها ممنوع می باشد و عابرین پیاده آزادانه در خیابان حرکت می کنند.

راهنمای سفر به ماسوله

روستاهای پلکانی در ایران بسیار مرسوم است مخصوصا در نزدیکی کردستان و اطراف مشهد.در واقع آنها بر شیب های جدید ساخته شده اند بنابراین سقف خانه ای کوچه ای برای خانه بالاتر است.اصولا تمامی این روستاهای پلکانی در سراسر ایران توانستند سنتی و قدیمی بودن خود را حفظ کنند ولی بنا به دلایلی ماسوله به عنوان منطقه توریستی شناخته می شود که مخصوصاً توریستها ی محلی از تهران را در الب تور ماسوله جذب می کند.

تصویری از روستای ماسوله

مردم خارجی کمتر به اینجا می‌آیند به این علت که اصولا این منطقه از برنامه گردشگری در ایران دورتر است و بسیاری از توریست ها فرصت نمی کنند که به این قسمت های ایران هم سری بزنند. به هر حال با توجه به اینکه این روستا را به عنوان یک روستای رویایی در کوهستان تصویرسازی کردند کم کم به جایی رسیده است که ماسوله هم به عنوان یک مقصد اصلی برای کسانی که بیشتر از دو هفته در ایران هستند محسوب می شود.البته روستا واقعا زیباست، خانه های زرد رنگی که در ساعات اولیه صبح در مه پنهان می شوند.

نمایی زیبا از روستای ماسوله

به عنوان روستای پلکانی که در ایران بیشترین بازدید را دارد همه نوع نظری در مورد آن وجود دارد. از طرفی برخی از کسانی که ارزان سفر می کنند به شما خواهند گفت که ماسوله واقعا نمی ارزد. مگه اینکه مشکلی نداشته باشید غذاهایی با قیمت خیلی بالا بخورید و تاکسی هایی با قیمت های فوق العاده بالا سوار شوید که انگار می خواهند سر شما کلاه بگذارند. از طرف دیگر توریستهای وجود دارند که به شما می‌گویند ماسوله جای بسیار زیبایی است و بهتر است دیدن آن را از دست ندهید.این منطقه با یکی از زیباترین طبیعت های کل کشور احاطه شده است و موضوع این است که ۹۹ درصد از بازدیدکنندگان داخل روستا می مانند.در تور ماسوله اگر کمی از منطقه امن خود فاصله بگیرید و به کوه ها بروید ناگهان مناظری را می‌بینید که پیش از آن تصورش را هم نمی‌کردید.

پیاده روی در تور ماسوله

به علت داشتن خیابان های سبز و جنگل‌های مه گرفته ماسوله یکی از بهترین نقاط برای پیاده روی در ایران است. چندین راه برای پیاده روی وجود دارد حتی پیاده روی های چند روزه.در طول مسیر احتمالاً با چندین چوپان محلی برخورد خواهید کرد البته نه در زمستان،آنها بسیار مجهزند و احتمالاً شما را به چای دعوت می‌کنند.بسیاری از آنها مسن هستند و به تنهایی بدون هیچ خانواده ای در آنجا زندگی می کنند. نزدیک قله منظره از یک جنگل مه گرفته به یک مخمل سبز زیبا تبدیل می شود.یک رودخانه با آبشار و چند گله و چوپان، واقعاً رویایی است.

تصویری زیبا از ماسوله در مه

اطلاعات اضافی برای بازدید از ماسوله:

چطور از تهران به ماسوله برویم؟

از تهران باید به مقصد فومن اتوبوس سوار شوید. اتوبوس ها از میدان آزادی راه می افتند و شما یک مسیر ۴ ساعت پیش رو دارید. اگر اتوبوسی برای فومن پیدا نکردید می‌توانید سوار اتوبوس های شوید که به سمت رشت می‌روند که شهر بزرگتری است که در نزدیکی فومن قرار دارد  و از آنجا می توانید راه های دیگری برای رسیدن به فرم و یا ماسوله پیدا کنید.در ایستگاه اتوبوس فومن میتوانید یک تاکسی شخصی برای خود بگیرید که اصولاً ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان از شما دریافت می‌کنند که بستگی به قدرت مذاکره خودتان دارد. لطفاً در نظر داشته باشید که به علت توریستی بودن مقصد شما آن ها می توانند بیشتر هم از شما پول بگیرند.

تصویری از اتوبوس های رشت انزلی

برای داشتن انتخابی ارزان تر شما می توانید یک تاکسی مشترک محلی سوار شوید. ایستگاه این نوع تاکسی ها ۳ کیلومتر با ایستگاه اتوبوس که شما در آن هستید فاصله دارد. البته شما می توانید تا آنجا تاکسی بگیرید و اصولا کمتر از ۵۰۰۰ تومان خواهد بود. وقتی به ایستگاه تاکسی ها رسیدید می توانید با ۱۰ هزار تومان برای هر نفر به ماسوله بروید.

ماسوله در فاصله ۹۰ دقیقه ای از رشت و ۴۵ دقیقه ای از فومن با تاکسی های مشترک می باشد. شما می توانید از تهران به دو شهر رشت و فومن با اتوبوس سفر کنید.سفر شما از تهران به رشت از طریق جاده قزوین حدود ۶ ساعت طول می کشد. آنجا اتوبوسهای برای تبریز و همدان هم وجود دارد که حدود ۹ ساعت طول می کشند.همچنین ایران ایر از رشت به تهران و مشهد به صورت روزانه پرواز دارد.

در تور ماسوله کجا اقامت کنیم؟

در روستای ماسوله شما می توانید هم هتلهای گران قیمت پیدا کنید و هم مهمان خانه ارزان. برای پیدا کردن یک خانه باید در شهر راه بروید و یک نفر بالاخره شما را پیدا می کند. برای داشتن هتل هایی با قیمت مناسب هم می توانید هتل آرام و مهران را انتخاب کنید، این هتل ها در این منطقه بسیار محبوب هستند.

بهترین زمان ثبت نام در تور ماسوله

بهار تابستان و پاییز ماه‌های ایده‌آل ترین زمان برای سفر به این منطقه است.در زمستان منطقه با برف پوشیده شده است.

دید کلی از ماسوله در استان گیلان

  • شهری با قدمت بیش از هزار سال
  • در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از استان گیلان.
  • شمال غربی تهران و نزدیک رشت.
  • خانه های زیبایی که بر روی یکدیگر قرار دارند.
  • منطقه توریستی محبوب برای تهرانی ها
  • نان های محلی منطقه بسیار معروف است.
  • منطقه بسیار زیبایی نزدیک به جنگل
  • جمعیت این منطقه حدود دو هزار نفر می باشد.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

 

100%
ارازنترین قیمت
  • ارزانترین قیمت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.