بهترین زمان سفر به تایلند

0

بهترین زمان سفر به تایلند چه زمانی است؟

تایلند در طول چند سال اخیر تبدیل به یکی از محبوب ترین سرزمین ها برای یک سفر هیجان انگیز شده است، این کشور آب و هوا و طبیعت بی نظیری دارد و البته که اگر تجربه اولین سفر خارجی شما است، قطعا تایلند می تواند کاملا ایده آل و مناسب باشد.البته که باید به یاد داشته باشید سفر شما باید در فصول خاصی انجام شود تا بهترین نتیجه را بگیرید، البته آب و هوای این کشور سفری ایده آل را برای شما فراهم می کند و از این نظر نیز نگرانی وجود ندارد، اما به هر حال همیشه دریافت بهترین نتیجه و انتخاب بین خوب و خوب تر می تواند گزینه فوق العاده ای باشد.در اینجا در مورد بهترین زمان سفر به تایلند توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

این کشور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پرجمیعت ترین شهر آن نیز بانکوک نام دارد که نسبت به تمامی شهرها مرکزیت داشته و تمامی امکانات نیز در آن موجود است، ضمن این که به یاد داشته باشید تایلند یکی از کم هزینه ترین کشور ها و البته بانکوک نیز یکی از مناسب ترین ها برای سفری اقتصادی و مطمئن است. تاریخ تایلند نیز بسیار عظیم است و قدمت طولانی و پنج هزار ساله دارد.

بررسی آب و هوای کشور تایلند

تصویری از تایلند در مارچشما برای سفر به این کشور از نظر زمان محدودیت خاصی ندارید، اما به یاد داشته باشید که این شهر هوای پایداری ندارد، هر لحظه باید منتظر باران و یا حتی آفتاب تند باشید، عموما هوای روز 28 درجه و در شب نیز دما به نزدیک 12 درجه می رسد، در واقع تعادل دمایی خوبی بین شبانه روز در این کشور برقرار است و همواره فصل های نوامبر تا فوریه در سرمای کامل به سر می برد، البته که سرمای آن مطابق شرایط آب و هوایی است و آنقدر هم که فکر می کنید شدید نیست.

در واقع محدودیت های پروازی کمی در این منطقه به وجود می آید و شما می توانید در این باره به صورت لحظه ای آب و هوای آن را چک کرده و متوجه می شوید که واقعا به شرایط جوی این کشور اعتمادی نیست.آوریل نیز در واقع گرم ترین فصل در کشور تایلند است و اگر با گرما مشکلی ندارید شما عزیزان می توانید این فصل را انتخاب کنید که جشن و آداب و رسوم خاصی نیز در آن جریان گرفته است و هر ساله در اوج گرما انجام می شود و کل شهر را در بر می گیرد.

بررسی آب و هوای شهر های تایلند

آبان ماه تا فروردین هر سال بهترین زمان سفر به تایلند و پایتخت این کشور است، شرایط آب و هوایی آن به گونه ای است که رطوبت بیش از هر زمانی در فصول گرم و تابستان احساس می شود و اگر با این قضیه مشکل دارید فصولی که گفته شده مناسب شما نیست، بهتر است که پس از آن و یا قبل از آن به بانکوک سفر کنید.

پوکت نیز شهر محبوب دیگری است که در تایلند بسیار شناخته شده و هر ساله گردشگران زیادی وارد آن می شوند و ترجیح می دهند پس از بانکوک وقت خود را در آن بگذرانند، این منطقه آب و هوای گرم و استوایی دارد و در بیشتر فصول باران های کوتاهی نیز دیده می شود که پس از آن دوباره وضعیت به حالت گرم و مرطوب باز می گردد.

آبان ماه تا اردیبهشت ما بهترین زمان برای سفر به این شهر است و ایده آل خواهد بود.این جزیره نیز در واقع یکی دیگر از مقاصد گردشگری این کشور می باشد که گرمای شدیدی بر آن حاکم است و میانگین دما البته در اوج و گرم ترین حالت به 29 درجه می رسد و هنوز نسبت به بسیاری از شهر های دنیا گرم نیست، اما به هر حال باید بدانید که این دما ثابت است.

سفر زمستانی به کشور تایلند

در ادامه باید بگوییم که کشور تایلند برای سفر های زمستانی همواره گزینه فوق العاده مناسبی است که هیچ گاه نباید آن را فراموش کنید، بسیاری ترجیح می دهند که تور تایلند را در بازه زمانی دی تا بهمن ماه انتخاب کنند، فراموش نکنید که اگر دوست دارید از بازارگردی و عبور و مرور شهر ها را در کشور تایلند تجربه کنید، این زمان را انتخاب کنید که از هر نظر بی نظیر است.

تصویری از طبیعت تایلند در زمستاناز یک سوی دیگر سرما و گرما شدید نیست و شما عموما با هوای متعادلی روبرو هستید، مگر این که باران مزاحم شود و البته باید بگوییم که باران های این کشور عموما موقت و کوتاه مدت هستند و جای هیچ نگرانی نیست.در این فصول هوای آن و بخصوص شهر بانکوک خنک تر و ملایم تر است و به هیچ عنوان گرمای شرجی را تحمل نمی کنید، ساحل این کشور نیز یکی از گزینه های فوق العاده برای تکمیل مسافرت شما به بهترین تجربه زندگی تان است و به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.

سفر به بانکوک در ماه فوریه میلادی

دوره زمانی و فصل دیگری که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم و عده ای برای انتخاب تور ها و سفر به این کشور انتخاب می کنند نیز مربوط به ماه فوریه و یا همان بهمن تا اسفند ماه و پایان سال شمسی می باشد.بر اساس تقویم زمانی اگر ترجیح می دهید در این ماه ها به این کشور زیبا سفر کنید، منتظر باران های موسمی باشید، به هر حال جای نگرانی نیست، چون در این وقفه زمانی نیز هوا نسبتا گرم است و به هیچ عنوان مشکلی در تردد ها و پرواز های هوایی منتهی به این کشور وجود ندارد.

آب و هوای تایلند در ماه فوریهبه طور کلی محدودیت خاصی در سفر و انتخاب زمان برای تایلند وجود ندارد و هر زمان که اراده کنید، تور های زیادی این سفر را با بهترین قیمت برای شما فراهم می کنند. البته در این ماه نمایشگاه های گل و گیاه بسیاری نیز در بانکوک برپا می شود که می تواند اتفاق جالب و هیجان انگیزی باشد و اگر علاقه مند به گیاهان هستید بهترین زمان همین دوره ای است که خدمت شما عزیزان عرض کردیم.البته این نمایشگاه گل و گیاه تنها سه روز دایر خواهد بود و پس از آن طبیعت زیبا منتظر شماست.در مجموع در بین گزینه های بهترین زمان سفر به تایلند این زمان را پیشنهاد نمیدهیم.

سفر بهاره به شهر های تایلند

در ادامه بررسی یکی دیگر از دوره های زمانی بی نظیر و در واقع بهترین زمان سفر به تایلند،اسفند ماه تا 20 فروردین است و به شما پیشنهاد می کنیم که البته داغ ترین دوره زمانی نیز می باشد، کم کم هوای سردی که از زمستان انتظار دارید جای خود را به گرمای بی نظیر ساحلی و همین طور آب و هوای یک دست آفتابی می دهد، وقتی تصمیم می گیرید به ساحل شهر های تایلند بروید، بهترین تجربه از حضور خود را بدست می آورید، چون آب دریا کاملا آرام است.

آب و هوای  تایلند در ماه اپریلاما ماه اردیبهشت بهتر از موردی است که در بند قبل عرض کردیم، در این ماه میزان سفر و حضور توریست ها و گردشگران در کشور تایلند فراتر از چیزی است که تصورش را می کنید، اگر قصد سفر در این ماه را دارید باید زودتر هتل مورد نظر خود را رزرو کرده و همین طور پرواز های هوایی و تور های مسافرتی را کنترل کنید.در واقع به گفته بسیاری از گردشگران بهترین و مناسب ترین ماه برای سفر به تمامی شهر های کشور تایلند، آوریل و بخصوص ابتدای ماه می باشد.سفر در تابستان نیز البته جذابیت های خاص خود را خواهد داشت.

موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.